Twoja Prenumerata

Newsweek, Time i inne.

THE ECONOMIST – tygodnik każdego szanującego się biznesmena i nie tylko

 

The EconomistBrytyjski tygodnik The Economist to jedno z najstarszych czasopism na świecie poświęcone takim zagadnieniom jak gospodarka, finanse, polityka, nauka, kultura, technika. Wydawany od 1843 roku miał najpierw zasięg tylko lokalny, aby po latach stać się jednym z najbardziej poczytnych i opiniotwórczych tygodników na świecie.

Cechą charakterystyczną The Economist jest to, że w zdecydowany sposób opowiada się za konkretnymi rozwiązaniami dotyczącymi np. narkotyków, prostytucji, akcji militarnych (poparcie inwazji na Irak), polityki i gospodarki (poparcie dla Turcji w staraniach o członkostwo w UE). Nadaje to zdecydowanej wyrazistości i kolorytu tygodnikowi, a przez to zapewnia stałe grono wiernych czytelników. Inną cechą wyróżniającą The Economist na tle tego typu czasopism jest całkowity brak imion i nazwisk autorów poszczególnych artykułów. Ma to swoje dodatnie strony, ponieważ pozwala dziennikarzom występującym anonimowo na dużo więcej swobody.

Warto podkreślić, że już od jakiegoś czasu również w Polsce możemy czytać The Economist. Mało tego, istnieje coś takiego jak The Economist prenumerata. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możemy sobie zapewnić do porannej kawy, każdy kolejny numer tego tygodnika praktycznie nie wychodząc z domu.